12 Ocak 2014 Ehliyet Sınav Soruları

15.12.2013
4 yorum
Burak
ehliyet sorulari

Reşit olduktan sonra her birimiz bir an önce araba kullanabilmek, dolayısıyla ehliyet sahibi olabilmek isteriz. Fakat unutulmamalıdır ki trafik son derece ciddi bir yerdir. Yeterli bilgiye sahip olmayan kişilerin trafiğe çıkması hem kendi canları, hem de diğer sürücülerin güvenliği açısından büyük tehdit oluşturmaktadır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için yeni yönetmelik birtakım değişiklikler yapma yoluna gidilmiştir. Bunlardan bazıları, ehliyet sınavında çözülecek soru sayısı, motor dersinin kaldırılması ve direksiyon sınavındaki puanlama sistemidir.

12 Ocak Ehliyet Sınavı Soruları üç ana başlığa göre şekillenmektedir. Bunlar araç tekniği,  trafik ve ilk yardım dersleridir. Bu konuların tamamının sürücü adayları için ne kadar önemli olduğu ortadadır. O sebeple iyi bir sürücü olmak isteyen tüm adaylar bu konulara gereken önemi vermelidir. Ayrıca sınavda başarılı olabilmek için 70 ve üzeri puanlar almak gerekmektedir. Bu da sınav konularına iyi çalışmakla mümkün olur. Özellikle kaydolduğunuz sürücü kursunun size verdiği derslere katılmanız bu açıdan son derece önemlidir. Bunun yanı sıra geçmiş yıllarda yapılan sınavların sorularını çözmeniz de hem soru türlerini tanımak,  hem de kendinizi denemek adına yararlı olacaktır.

Ehliyet Sınavında Çıkan Soru Sayısı

12 Ocak 2014 Ehliyet Sınav Soruları üç dersten oluşmaktadır. Fakat soru sayıları eşit değildir. Trafik dersinden 27, ilk yardım dersinden 13 ve araç tekniği dersinden ise 10 soru toplamda adaylara 50 soru sorulmaktadır. Önceki sisteme göre her bir konu başlığından 70 ve üzeri almak gerekirken değişen sistemle tüm soruların toplamından 70 ve üzeri alınırsa geçileceği kuralı konmuştur.

12 Ocak 2014 Ehliyet Sınav Soruları için Tıklayınız!…

YORUMLAR +

4 Yorum Yapıldı

  • Ben 8 mart doğumluyum hazıranı beklemek zorunda kalıcam hem haziranda ünuversite sınavları var yetkililere duyurulur Lütfen dikkate alınız.

  • yousef aboras

    ben suriye’den geldim ve ikamet tezkeresi aldim …. lise diploması var bende
    ehliyet almak istiyorum motor için… ehliyet alabilirmiyim
    doğum günü 1993 de

  • Toplam emnıyetten kac para oluyo alması

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

BİZİ TAKİP EDİN