12 Ocak 2014 Ehliyet Sınavı

12.12.2013
0 yorum
Burak
ehliyet sınavı

18 yaşını dolduran hemen hemen her genç ilk olarak ehliyetini alma hayalleri kurmaktadır. Bir araba kullanabilmeyi herkes istese de, daha düzgün akan, kaza riskinin minimuma indirildiği bir trafik için ehliyet almak isteyenlerin atacağı ilk adım işinin ehli bir sürücü kursuna kaydolmaktır. Kursta her ne kadar size gerekli bilgilerin tamamı verilse de sonraki aşamalara dair bilgilerin yine de hatırlatılmasında fayda var

Ehliyetinizi alabilmeniz için iki aşamadan oluşan teorik yazılı ve uygulama direksiyon sınavlarına girmeniz ve başarılı olmanız gerekmektedir. İlk sınav teorik bilgiler üzerinedir. 12 Ocak 2014 Ehliyet Sınavı pazar günü yapılacaktır. Yapılan sınavda sizlere araç tekniği, ilk yardım ve trafik konularından oluşan 50 soruluk bir test uygulanacaktır. Bu testin sonucunda 70 ve üzeri puan alan adaylar bir sonraki aşama olan direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaktır.

12 Ocak 2014 Ehliyet Sınavı İçin Kayıt Yaşı

Sınav Tarihi A1 – A2 – F – H B – G C – D – E
12 Ocak 2014 20 Aralık 1996 20 Aralık 1995 20 Aralık 1991

Ehliyet sınavında unutulmaması gereken en önemli şey soruları doğru okumak ve doğru yorumlamaya çalışmaktır. Sınav sizin trafik bilginizi teorik açıdan ölçmeyi amaçladığından bilgi içerikli sorular yoğunluktadır. Bu sebeple sınava girmeden önce sürücü kursunuzun düzenlediği derslere gitmeniz soruları çözmenizde yardımcı olacaktır. Geçen senelerin çıkmış sorularına bakmak da 12 Ocak Ehliyet Sınavı için önerilen bir çalışma metodudur.

Ehliyet Sınavında Çıkan Soru Sayısı

Sertifika Türü İlk Yardım Dersi Trafik ve Çevre Dersi Araç Tekniği Dersi Toplam Soru Sayısı
Tüm Sınıflarda 13 27 10 50

12 Ocak Ehliyet Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ehliyet Sınav Sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen tarihlerde öğrenmeniz mümkündür. Bu sınavın açıklanacağı tarih olarak sınav takvimde 22 Ocak Çarşamba günü görünmektedir. Kitapçıkta yer alan bilgileri birkaç defa okuyup anladıktan sonra sınavı yapamamanız için hiçbir neden kalmayacaktır.

12 Ocak Ehliyet Sınav Ücreti

12 Ocak 2014 Ehliyet Sınavı, sınav ücretleri Halkbank şubelerine sınav ücreti yatırma süresi içinde yatırılması gerekmektedir. Son ödeme tarihi 25.12.2013 Çarşamba günü saat 24:00 da sona erecektir.

YORUMLAR +

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

BİZİ TAKİP EDİN