2 Kasım Ehliyet Sınav Yerleri

13.09.2013
0 yorum
Burak
ehliyet1

2 Kasım Ehliyet Sınav Yerleri

2 Kasım 2013 Cumartesi günü Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (EGİTEK) tarafından gerçekleştirilecek olan Motorlu Taşıtlar Sürücü Aday Sınavı (MTSAS) yer bilgisi 2 Kasım Ehliyet Sınavı Yerleri 30 Ekim Çarşamba günü açıklanacaktır.

2 Kasım Ehliyet Sınav Yerlerini öğrenmek için tıklayınız. 

Adaylar, sınava gelirken yanında fotoğraflı ve çift mühürlü sınav giriş belgesi, nüfus cüzdanı yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde sınava alınmayacaktır. Geçerli kimlik belgesi ve sınav giriş belgesinin görevli personele ibraz edilmemesi halinde adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.

Ehliyet Sınavında Çıkan Soru Sayısı

Adaylar ehliyet sınavında trafik 32, ilk yardım 16 ve araç tekniği 12 soru olmak üzere 60 soru sorulmaktadır. Sınavın değerlendirilmesi ise, 100 puan ve 60 soru üzerinden değerlendirilerek 70 puan ve üzeri alan sürücü adayları bir sonraki aşama olan direksiyon sınavına girmeye hak kazanmaktadırlar.

2 Kasım Ehliyet Sınav Yerleri Ne Zaman Açıklanacak

2 Kasım Ehliyet Sınavı Yerleri sınavın yapılacağı hafta açıklanacaktır. Muhtemel açıklanma tarihi 30 Ekim Çarşamba günüdür.

Ehliyet Sınavı Giriş Belgesi; fotoğraflı olup söz konusu belgede sürücü adayının kimlik bilgileri ve sınava gireceği adres, salon bilgileri yer almaktadır. Salon bilgilerinde adayın sınava gireceği sınav bölgesi, bina, salon, sıra ve adres bilgileri yer alır. Adaylar sadece fotoğraflı sınav giriş belgesinde belirtilen sınav bölgesinde, binada, salonda ve sırada sınava girecektir.

Dikkat: Sınav Giriş Belgeleri Olmayan Adaylar Sınava Alınmayacaktır.

YORUMLAR +

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

BİZİ TAKİP EDİN