21-22 Eylül Direksiyon Sınavı

24 Ağustos 2013 Cumartesi günü gerçekleştirilen Motorlu Taşıt Sürücü Aday Sınavı sonuçları 3 Eylül Salı günü açıklandı. Yeni yönetmeliğe göre 60 soru üzerinden değerlendirilen Ehliyet Sınavında 100 puan üzerinden değerlendirilen sınavda 70 Puan ve üzeri alan adaylar direksiyon sınavına girmeye hak kazanmaktadırlar. Geçmiş Direksiyon Sınavlarında başarısız olan sürücü adayları bu tarihte tekrar sınavına gireceklerdir.

Direksiyon Sınavında Başarısız Olan Sürücü Adayları

Direksiyon sınavlarında başarısız olan adayları 5 ve 6 Ekim tarihlerinde Direksiyon Sınavına tekrar gireceklerdir. Direksiyon sınavında kalan sürücü adaylarına tekrar hakkı 4’tür. Direksiyon sınavı sürücü kursunun bulunduğu ilçede ilçe emniyet müdürlüğü tarafından belirlenen direksiyon sınav yerlerinde akıcı bir trafikte gerçekleşmektedir.

Direksiyon Sınavı Sonuçları

Direksiyon Sınavına giren adaylar Direksiyon Sınav Sonuçlarını sınavın gerçekleştiği günün sonunda eğitim aldıkları sürücü kurslarından öğrenebilmektedir. Sınav sonuçları internet üzerinden yayınlanmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Direksiyon Sınavı Ücreti başlıklı makalemizde Direksiyon Sınav Ücreti, Direksiyon Sınav Ücreti Ne Kadar ve Direksiyon Sınav Ücreti Nereye Yatırılacak hakkında bilgiler verilmektedir.