8 Aralık Ehliyet Sınav Sonuçları

19.11.2013
1 yorum
Burak
direksiyonsinavi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve 2013 yılının sonuncu ehliyet sınavı 8 Aralık Ehliyet Sınavı Pazar günü yapılacaktır.

8 Aralık Ehliyet Sınavı Sonuçları ne zaman açıklanacak, 8 Aralık Ehliyet Sınavı Sonuçları açıklandı mı? 8 Aralık 2013 Ehliyet Sınavı Sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 18 Aralık Çarşamba günü açıklanacaktır.

8 Aralık 2013 Cumartesi günü ehliyet sınavına girecek sürücü adayları 12 araç tekniği, 32 trafik ve son olarak 16′da ilk yardım sorusu olmak üzere toplam 60 soruyu cevaplamaları ve teorik sınavda başarılı sayılmaları için tüm Sonuçların değerlendirilmesi ile 100 puan üzerinden 70 Puan ve üzeri almaları gerekmektedir.

8 Aralık Ehliyet Sınav Sonuçları için Tıklayınız!..

8 Aralık Ehliyet Sınavında başarılı olan sürücü adayları 4-5 Ocak 2014 tarihlerinde direksiyon sınavına gireceklerdir. Başarısız olan sürücü adayları ise 12 Ocak 2014 Ehliyet Sınavı’na girecektir.

Ehliyet Sınavında Puanlama Nasıl Yapılır

Yeni yönetmeliğe göre puan hesaplaması eski sisteme göre yapılan puanlamadan farklıdır, haziran dönemi öncesi trafik, ilk yardım ve motor dersler ayrı puan hesaplaması yapılırdı. Yeni yönetmeliğe göre ise tüm dersler tek ders haline getirilerek 60 soru üzerinden değerlendirilerek 100 üzerinden 70 puan alan adaylar başarılı sayılmaktadır. Örnek bir aday 43 doğru yapmış ise 100/60= çıkan sonuç x 43= 71,66 Puan almış oluyor ve aday sınavda başarılı olmuş sayılıyor.

YORUMLAR +

1 Yorum Yapıldı

  • merhaba geçen sınav döneminde ehliyet kursuna yazıldım ama işlerimden dolayı motor,trafik ve ilk yardım derslerine katılamadım sağolsun direksiyon hocam bana sitesinden çalışabileceğimiz söyle bende öyle yaptım ve yazılı sınavı tek seferde verdim :) ayrıca uygulama sınavı hakkındada çok güzel bilgiler yer almakta araba nasıl kullanılır,vites nasıl değiştirilir gibi bir çok değerli bilgide yer almakta bende ciddi anlamda faydasını gördüm umarım sizde faydasının görürsünüz herkse başarılar diliyorum.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

BİZİ TAKİP EDİN