8 Şubat 2014 Ehliyet Sınav Yerleri

14.01.2014
0 yorum
Burak
sınav yeri

Günümüz koşullarında 18 yaşını dolduran tüm gençler ilk olarak ehliyet almayı kafalarına koyarlar. Artık ehliyet sahibi olmak bir lüks olmaktan çıkmış ve bir gereklilik haline gelmiştir. Fakat unutulmamalıdır ki trafiğe çıkmak sanıldığından çok daha ciddi ve sorumluluk gerektiren bir iştir. Özellikle son yıllarda yaşanan kazalar sonucunda yürütmelik değiştirilmiş ve yeni yönetmelikle birlikte ehliyet almak biraz daha zorlaşmıştır. Bu sayede hem dikkatli hem de yeterli bilgi düzeyine sahip kişilerin trafiğe çıkarılmasıyla kaza riskinin minimuma düşeceği öngörülmüştür.

8 Şubat Ehliyet Sınav Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

8 Şubat Ehliyet Sınavı pazar günü yapılacak olan yeni sürücü adaylarının sahip olduğu teorik bilgiyi ölçme amacı taşımaktadır. 8 Şubat 2014 Ehliyet Sınav Yerleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından söylendiği tarihte, 4-5 Şubat’ta açıklanmış olacaktır.

Adaylar Sınav Giriş Yerlerini Nereden Öğrenecek?

Adaylar, ehliyet sınav giriş yerlerini sınavın olacağı hafta içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı resmi sayfasından ve Motorlu Taşıt Sürücü Kursları tarafından bildirilmektedir. Ayrıca kursiyerlere fotoğraflı sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir.

Sınav Giriş Belgesi Nereden Alınacak?

Sürücü kursları şoför adaylarına, sınava gireceği yerin adresini, salon sıra numarasını gösteren fotoğraflı sınav giriş belgesini sınav tarihinden önce adaylara imza karşılığı teslim etmektedir. Adayın sınavdan önce sınava gireceği binaya giderek, sınav salonunu görmesi önerilmektedir.

YORUMLAR +

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

BİZİ TAKİP EDİN