8 Şubat Ehliyet Sınav Sonuçları

17.01.2014
5 yorum
Burak
ehliyet sonuclari

08.02.2014 Ehliyet Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2014 yılı Ehliyet Sınav Takvimin belirtilmiş olup 17 Şubat 2014 Pazartesi günü açıklanacaktır. Bu sınavdan başarılı olmak için aday 50 soruyu cevaplayıp en az 35 doğru yapması gerekmektedir. 100 üzerinden 70 puan alan sürücü adayı başarılı olmuş sayılır.

Ehliyet Sınavında Soru Sayısı Düştü

Milli Eğitim Bakanlığı,2013 yılında 120 olan soru sayısını 60’a 2014 yılında Ehliyet sınavı soru sayısında indirime gidildi. 60 olan soru sayısı 50′ye düşürüldü. MEB, ehliyet sınavlarında 60 olan soru sayısını 50′ye düşmekle kalmadı 75 dakika sınav süresini de 60 dakikaya indirdi.

Sertifika Türü İlk Yardım Dersi Trafik ve Çevre Dersi Araç Tekniği Dersi Toplam Soru Sayısı
Tüm Sınıflarda 13 27 10 50

Puan Hesaplaması Nasıl Yapılıyor?

Teorik sınavda adayların derslere göre sorulara verdikleri doğru cevap sayıları tespit edilir, yanlış cevaplar dikkate alınmaz. Adayın cevapladığı edilen doğru cevap sayıları üzerinden 100 puan üzerinden hesaplama yapılır. Adayın doğru cevapladığı her soru eşit puana (2 Puan) sahiptir. Her ders için 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan aday başarılı sayılır. Adayın sınavda başarılı olması için en az 35 soruya doğru cevap vermesi gerekir.

Direksiyon Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Ehliyet sınav sonuçları açıklanmasını takip eden haftadan itibaren hafta sonları direksiyon sınavı yapılmaktadır. Aday, teorik ve direksiyon sınavlarından başarılı olduğu takdirde ehliyet almaya hak kazanmaktadır.

8 Şubat 2014 Ehliyet Sınav Sonuçları için Tıklayınız!…

YORUMLAR +

5 Yorum Yapıldı

 • 17 şubat 1996 doğumluyum 8 marttaki sınava hiç bir şekilde girebilme şansım yok mu ?

 • ramazana cvp

  Kardeşim yaşın 18 e gelmediği için vermezler. Ama madem istiyorsun gir sansini dene nasilsa iptal edilir.:)

 • Ankarada sürücü kursu pahalı olmasına rağmen iyidir düşüncesiyle kayıt oldum direksiyon dersleri 4saat üstüste toplam 12saat 1saati gelip gitme maloyla geçiyor yazılı sınavı geçtik ama direksiyon sınavını 2dir geçemedim yeni yönetmenlik böyleymiş öncelikle sürücü kurslarını denetleyin en küçük hatada kalıyorsun komisyon üyeleri 200tl alıyorlarmış sürücü kursları kaldığın için 60tl sınav ücreti ayrıca çalışman gerekiyor onun içinde ders alıyorsun saati 35tlden iyi bir ticaret şekli valla sanki üyelerin hepsi çok iyi şoför stop ettinya hemen in pratik yapılması gerekiyor bunun için ehliyet şart 4defada alamayan birçok kişi varmış bütün emeği yanıyor sanki eski yönetmenlikten ehliyet alanlar kötü şoför komisyon üyeleride öğretmen ama hiç acıma falan yok üç kişi biniyor zaten heyecan oluyor bukadar paraya düşkün bir ÜLKE yoktur.

 • muhammet

  2martda dıreksıyon sınavına gırdım nasıl ogrenebılırım

 • sinan çelik

  b sınıfı ehliyet

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

BİZİ TAKİP EDİN