8 Şubat Ehliyet Sınavı

27.12.2013
4 yorum
Burak
ehliyet sınavı

8 Şubat Ehliyet Sınavına girecek kursiyerler ehliyet alabilmeniz için iki aşamalı sınavlardan oluşan teorik yazılı ve uygulama direksiyon sınavlarında başarılı olmanız gerekmektedir. 8 Şubat Ehliyet Sınavı hakkında bilinmesi gereken bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Ehliyet Sınavında Çıkan Soru Sayısı

Sertifika Türü İlk Yardım Dersi Trafik ve Çevre Dersi Araç Tekniği Dersi Toplam Soru Sayısı
Tüm Sınıflarda 13 27 10 50

Yukarıdaki tabloda görüldüğü gibi adaylar teorik sınavda araç tekniği, ilkyardım ve trafik derslerinden oluşan 50 soruluk sınava tabi tutulmaktadır. Sınav sonucunda 70 ve üzeri puan alan adaylar sınavda başarılı sayılmaktadır. Sınav süresi ise 60 dakikadır.

8 Şubat 2014 Ehliyet Sınavı İçin Kayıt Yaşı

Sınav Tarihi A1 – A2 – F – H B – G C – D – E
8 Şubat 2014 9 Ocak 1997 9 Ocak 1996 9 Ocak 1992

Ehliyet sınavına girecek şoför adayları için bilinmesi gereken en önemli husus sınavda soruları dikkatle okumaları ve doğru olan yanıtı acele etmeden işaretlemektir. Teorik sınavda amaç, kaza anında sağlık ekipleri gelene kadar ilk yardımın nasıl yapılacağı, trafikte seyir halinde oluşabilecek araç arızaları ve son olarak trafikte araç kullanma kurallarının bilinmesidir.

8 Şubat Ehliyet Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ehliyet Sınav Sonuçları açıklanma tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı 2014 Yılı Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınav Takviminde belirtilmiştir. 8 Şubat Ehliyet Sınavı Sonuçlarının açıklanacağı tarih sınav takvimde 17 Şubat 2014 Pazartesi günü açıklanacağı belirtilmiştir.

8 Şubat Ehliyet Sınav Ücreti

8 Şubat 2014 Ehliyet Sınavı, sınav ücretleri Halkbank şubelerine 14 Ocak 2013 Salı – 23 Ocak 2014 Perşembe süresi içinde yatırılması gerekmektedir. Son ödeme tarihi 23 Ocak 2014 Perşembe günü saat 24.00’de sona bulacaktır. Ehliyet Sınavı Ücreti her sınav için 50 TL‘dir.

Ehliyet Sınavında Nasıl Başarılı Olabilirim?

Ehliyet Sınavında başarılı olmanız için eğitim aldığınız sürücü kursunuzun yapmış olduğu derslere katılmanız bununla birlikte yardımcı kitaplara çalışabilirsiniz. Kursiyerler arasında en çok tercih edilecek çalışma metodu ise geçmiş dönemlerde çıkmış ehliyet sınav sorularına çalışmaktır.

 

YORUMLAR +

4 Yorum Yapıldı

  • Emirhan İldeniz

    BENİM SORUM,
    İMTİHANLARI KAZANDIKTAN SONRA 1 VEYA 2 YILLIK SERTFİKA MI VERİLİYOR, YOKSA DİREKT OLARAK EHLİYETİMİ ALIYORUM,
    BİR ARKADAŞIM, ARALIK 2013 TE KURS KAYITLARI YAPTIRANLAR, DİREKT OLARAK EHLİYET ALACAK, 1 OCAK 2014 TEN SONRA MÜRACAAT EDENLER 2 YILLIK DENEME SERTİFİKASI ALACAK BİR PROBLEM OLMAZ İSE SÜRE SONUNDA EHLİYETE ÇEVRİLECEK DİYE SÖYLEDİ, BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM, İYİ ÇALIŞMALAR.

    • Teorik ve direksiyon sınavlarında başarılı olduğunuzda sürücü kursunuz site sertifika verir sonrasında siz sizden istenilen evrak ve harç bedeli ile emniyet müdürülüğünden ehliyetinizi alabilirsiniz.

  • ben 04/01/2014 tarihindeki direksiyon sınavından kaldım sürücü kursu benden 150 tl istedi bu normal mi 40-50 tl sınav ücreti olduğunu biliyorum ama?

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

BİZİ TAKİP EDİN