Ehliyet Sınav Yerleri

29.12.2012
Burak

10 Ocak Ehliyet Sınav Yerleri

Ehliyet sınavına girecek binlerce sürücü adaylarının, merakla beklediği ve sürekli adaylar arasında sorulan, Ehliyet Sınav Yerlerinin açıklanma tarihi, 10 Ocak Ehliyet Sınav Yerleri ne zaman açıklanacak, 10 Ocak Ehliyet Sınavı Yerleri açıklandı mı? 10 Ocak 2015 Ehliyet Sınavı Yerleri Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 7 Ocak  Çarşamba günü açıklanması beklenmekte.

Ehliyet sınav yerleri sınavdan önceki hafta içerisinde açıklanmaktadır. Aday sınavdan birkaç gün önce ehliyet sınav yerini sürücü kursu müdürlüklerinden alabilmektedir.

Sürücü kursları kursiyerlere, sınava gireceği yerin adresini, salon sıra numarasını gösteren “fotoğraflı sınav giriş belgesi”ni sistemden almak, onaylamak, kurs müdürlüğünün bağlı bulunduğu il/ilçe milli eğitim müdürlüğüne onaylattıktan sonra sınav tarihinden önce adaylara imza karşılığı teslim etmektedir.

İlçe milli eğitim müdürlüğü, MTSK müdürlükleri tarafından Özel MTSK Modülünden fotoğraflı olarak alınacak olan sınav giriş belgesi ile ilçe millî eğitim müdürlüğü İLSİS veri tabanındaki fotoğrafın uyumunu kontrol ettikten sonra fotoğrafın üzerini kapatmayacak şekilde sınav giriş belgesini mühürleyecektir. MTSK Müdürlüğü de sınav giriş belgesini mühürleyerek imza karşılığı adaya teslim edecektir. Böylece fotoğraflı sınav giriş belgesi üzerinde iki adet mühür bulunacaktır.

Adaylara ayrıca fotoğraflı sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. Adayın sınavdan önce sınava gireceği binaya giderek, sınav salonunu görmesi önerilmektedir.

Ehliyet Sınavının Önemi

Ülkemizin en büyük sorunları arasında trafikte yaşanan sorunlar sonucu ortaya çıkan kazalar ve kazalarda hayatlarını kaybeden insanlar. Çünkü bu trafik kazaları sonucu bir çok kişinin canı yanarken bir diğer yandan da zorlukla elde edilmiş mallar da bir çırpıda ortadan kayboluyor. Hiçbir maddi değerin geri getiremeyeceği canın yanında çalışarak da zorla alınabilecek malların da ortadan kalkması tamamen çok büyük bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Bu sorun ile mücadele etmek için aslında çok fazla bir seçenek yok. Bu seçeneklerin de tümü bir olarak birkaç noktaya çıkıyor. Bunların en başında gelen çözüm elbette insanlara trafik bilincini kazandıracak gerekli eğitimin verilmesi.

Bu eğitim aslında tamamen okullarda başlaması gereken ve trafikte yapılacaklardan kriz anında takınılması gereken tavırlara kadar her anlamda her şeyin tetkik edilmesi gereken bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Eğer bu konuda gerekli hareketleri yapmaz isek hayatlar daha çok kaybolacak ve bir çok ailenin ortasına ateş düşecektir. Bu konuda yapılması gerekenlerin başında burada da bahsettiğimiz gibi sürekli bir eğitim yapısının kurulması ve insanların buna uyarak yaşama gerekliliğini onlara her fırsattan söylemek olacaktır. Yani biz eğer doğa ile iletişim kuramazsak elbette doğa bize bildiği yolda her şeyi anlatacaktır. Bu noktada trafik eğitiminin öneminden bahsetmek gerekiyor. Ülkemizde özellikle her şey ehliyet sınavı durumuna hazırlanmaktan irade olsa her sene aynı soruları aynı yerlerden soran bu trafik şubesinin de yaptıkları konusunda bir güzel durumu ortaya koymuyor. Yani ehliyet sınavı için hazırlanarak önümüzdeki günlerin kurallarını çok rahatlıkla anlayabilir ve topluma yararlı insanlar haline gelebiliriz. Bunun yanında ehliyet sınavı için yapılan hazırlıkların hep boşa gitmesi durumu da vardır. Ancak buna daha doğal şekiller ile yaklaşacak ve hayatını buna göre kuracak insanları bulma çok zor. Bu konuda yapılacaklar listesinde kesinlikle bu sınav için yapılacak hazırlıklar başta geliyor. Bu konuda herkesin yardımcı ve bağışçı olması durumuna transfer etmek gerekecek. Hayat çok değişik.

BİZİ TAKİP EDİN